Kůže jako přírodní materiál často láká milovníky naturalismu či dlouhodobé trvanlivosti. Zpracovaná na nábytkářskou useň (hladkou, broušenou semiš), ať lakovanou nebo umělou, dokáže poskytnout vhodné vlastnosti vyžadované od koženého čalounění. I kůže má však svá úskalí a žádá si svou pozornost. A to nejen při obdivu, ale i péče.
Co ano a co ne pro kožené čalounění
Prevence koženého čalouněného nábytku spočívá v jeho správném umístění mimo tepelný zdroj - topení, krb, jakož i mimo dlouhodobé sluneční záření. V létě je velmi důležitá i ochrana před poté, nakolik agresivní složení dokáže zanechat fleky na koženém čalounění.
Pravidelná údržba od prachu vysáváním a utíráním měkkým bavlněným hadříkem by se měla dít na pravidelné týdenní bázi.
K důkladnějšímu čištění kožených povrchů poslouží výhradně speciální prostředky určené pro kůži. Určitě nepoužívejte běžné čistící prostředky, po kterých již lesk a slávu koženému čalounění nikdy nevrátíte.
Když se skvrna podaří, důležité je odstranit ji co nejdříve a nikdy ne tlakem, běžnými čistícími prostředky, ani přípravky s obsahem rozpouštědel. Jemné odsátí tekutiny a speciální chemie na čištění kůže jsou v takovém případě nejosvědčenějším pomocníkem.
Dvakrát za rok dopřejte koženému čalounění kompletní čistící kúru završenou impregnací. Právě ta jí pomůže stabilizovat barvy, zachovat měkkost a udržet původní vzhled co nejdéle.
Kožené čalounění a nábytek z naši nabídky